Katowice
To był piękny dzień, czyli promocja jakiej nie było… PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 kwietnia 2011 07:18
13 marca 2011 w Katowicach odbyła się uroczysta promocja  książki „Kobiety niezapomniane” , wydanej przez Europejską Unię Kobiet  pod patronatem  Elżbiety Radziszewskiej, Pełnomocnik Rządu do Spraw Równego Traktowania. Uroczystość została zorganizowana przez śląski oddział EUK-SP i była częścią największych imienin  w Polsce, czyli Ogólnopolskiego Zjazdu Krystyn Polskich KATOWICE 2011. Promocja odbyła się w historycznym obiekcie Sejmu Śląskiego, obecnie gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Gospodarzem był Marszałek Województwa Śląskiego, Pan Adam Matusiewicz. Ze strony Europejskiej Unii Kobiet – Sekcja Polska  obowiązki organizatorskie  spełniały przewodnicząca Barbara Bielicka-Malinowska oraz członkini  Zarządu  Głównego Jolanta Rychlik-Nawrat .  Sztab  Krystyn Polskich reprezentowała Dyrektor Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego Krystyna Szaraniec.
Więcej…
 
"Kobiety niezapomniane" w Katowicach PDF Drukuj Email
Na polskim rynku wydawniczym pojawiła się niezwykła książka – „Kobiety Niezapomniane”.

41 cenionych dziennikarek napisało do niej eseje – każda z nich wybrała jedną wybitną Polkę i opisała jej historię, pokazując często nieznane fakty z życia. Eseje zostały bogato zilustrowane zdjęciami, dzięki czemu książka jest nie tylko fascynującą lekturą, ale także albumem, który ogląda się z zainteresowaniem.
Więcej…
 
Wydarzenia 2010 PDF Drukuj Email

katowice17 czerwca 2010 r. - "Kobieta potrafi", spotkanie z Anną Komorowską w Katowicach.
Europejska Unia Kobiet - Sekcja Polska zorganizowała ciekawe spotkanie w Filharmonii Śląskiej w Katowicach , które zgromadziło blisko 500 osób, w tym posłanki i posłów z całej Polski, wśród nich Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania minister Elżbietę Radziszewską, członkinie organizacji pozarządowych, spotykające się corocznie Krystyny oraz licznie przybyli goście.  Zebranych powitała przewodnicząca EUK -SP Barbara Bielicka- Malinowska. Ze strony Oddziału w Katowicach za organizację wieczoru odpowiadała Jolanta Rychlik-Nawrat. Spotkanie było wielkim sukcesem. Wspaniali goście, wypełniona po brzegi sala i znakomita atmosfera.

Oby więcej takich spotkań !

Więcej…
 
o oddziale PDF Drukuj Email
Dane adresowe:
EUK-SP
Oddział Katowice
ul.3 maja 17/2
Katowice
tel. /faks.032/2597292
tel.kom. 660 078 756
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Władze Oddziału Katowice:
Przewodnicząca: Martyna Starc-Jażdżyk
Wiceprzewodnicząca: Jolanta Rychlik-Nawrat
Sekretarz: Aleksandra Kalafarska
katowice
Historia:
Oddział istnieje od 2004 roku.
2004 - wyjazd współorganizowany przez EUK-SP O/Katowice dla uczniów szkół gliwickich do Pragi. Zwiedzanie miasta i poznawanie historii, ze szczególnym uwzględnieniem polskich akcentów w historii Czech. Zwiedzanie Josefova – starej dzielnicy żydowskiej w Pradze. „Lekcje historii” - krótki wykład nt. tolerancji i różnorodności kulturowych i etnicznych.
2005 – wyjazd organizowany przez EUK-SP dla 76 uczniów z Zespołu Szkół Nr 4 w Gliwicach do Rzymu. W Programie wyjazdu zrealizowano spotkanie z uczniami gimnazjum w Gatteo e Mare (Włochy). Uczestnictwo w audiencji papieskiej. Zwiedzanie zabytków na terenie Czech, Austrii i Włoch.Wyjazd sponsorowany w dużej części przez Isover Saint Gobain Polska.
2006 - wyjazd organizowany przez EUK-SP dla uczniów szkół gliwickich do Wrocławia, którego motywem przewodnim było „Poznajemy historię i zasługi Piastów Śląskich”. Wynikiem wyjazdu była uczniowska realizacja filmowa„Wariacje na temat Piastów Śląskich” (w Zespole Szkół Ogólno kształcących Nr 4 w Gliwicach.)
2007 - wyjazd organizowany przez EUK - SP dla uczniów szkół śląskich zainteresowanych filmem i teatrem do Włoch – Wenecja. Zwiedzanie zabytków na terenie Czech, Austrii i Włoch – poznawanie i porównywanie stylów architektonicznych. Obecnie EUK –SP oczekuje na wyniki oceny merytorycznej swego wniosku , gdyz została zakończona ocena formalna wniosków w ramach konkursu nr 2/POKL/7.2.1/2008 dla Poddziałania 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, Priorytetu VII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w województwie śląskim. Projekt Oddziału Śląskiego został pozytywnie zarekomendowany do oceny merytorycznej jako wniosek nr 8695 002837/09 pt. Media a aktywni 50+. Skuteczny powrót do pracy.