„I po kryzysie? Czy Polsce nie grozi już recesja?" PDF Drukuj Email
piątek, 21 lutego 2014 07:39

euk_pe

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza na debatę:


„I po kryzysie? Czy Polsce nie grozi już recesja?"


która odbędzie się 21 lutego (piątek) w warszawskiej siedzibie BIPE (ul. Jasna 14/16a) w godzinach 9.30 - 12.00.
Debata z udziałem publiczności poświęcona będzie działaniom Unii Europejskiej mającym łagodzić skutki spowolnienia gospodarczego, z którymi Unia boryka się w ostatnich latach oraz zapobiec przyszłym kryzysom. Pragniemy zwłaszcza przybliżyć uczestnikom spotkania wpływ decyzji podejmowanych przez Parlament Europejski na unijną gospodarkę i w efekcie na nasze codzienne życie.
W debacie obok posłów udział wezmą eksperci:
prof. Elżbieta Mączyńska
Janusz Jankowiak
Ignacy Morawski

Spotkanie moderować będzie redaktor Paweł Blajer.
Obecni będą również przedstawiciele mediów i organizacji pozarządowych. Piątkowa konferencja to piąta i ostatnia z cyklu debat organizowanych w ramach kampanii informacyjnej PE przed wyborami europejskimi, dotyczących najważniejszych wyzwań i problemów w UE.  
Prosimy o potwierdzanie udziału w wydarzeniu do dnia 18 lutego b.r. mailem, na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego
ul. Jasna 14/16a
00-041 Warszawa
tel: +48 22 595 24 70
fax: +48 22 595 24 80
www.europarl.pl
www.facebook.com/epwarszawa

 
Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane PDF Drukuj Email
czwartek, 06 lutego 2014 11:17

K o n f e r e n c j a

WEB 3.0

NOWE

STANDARDY

Warszawa - 11.02.2014

SZCZEGÓŁY

 
VIII Kongres Obywatelski PDF Drukuj Email
wtorek, 01 października 2013 08:29

logo Kongresu Obywatelskiego

Jaka modernizacja Polski:
od budowy infrastruktury
do nowych postaw i zachowań?

VIII Kongres Obywatelski

26 października 2013 r.

zdjęcie Uczestników Kongresu Obywatelskiego

ZAPROSZENIE

  • Czy autostrady, szybkie koleje, nowe laboratoria i parki technologiczne wystarczą, by osiągnąć szybki, stabilny rozwój Polski, by uczynić Polskę atrakcyjną do życia i pracy?
  • Jak obok modernizacji technicznej dokonywać również modernizacji społeczno-kulturowej, naszych postaw i wzorców działania – jak zdobywać nowe kompetencje cywilizacyjne?

To pytania, na które będziemy odpowiadali na VIII Kongresie Obywatelskim. Odbędzie się on 26 października br. w godz. 11.00-17.30 pod hasłem „Jaka modernizacja Polski: od budowy infrastruktury do nowych postaw i zachowań?” – jak zwykle na Politechnice Warszawskiej.

Więcej…
 
II edycja konkursu "Miłość z podbitym okiem" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 września 2013 08:35

milosc_zII edycja konkursu "Miłość z podbitym okiem?  Listy nadziei. Twoja historia może uratować  komuś życie"

W dniu  19 czerwca 2013 r. w sali Sejmu RP odbyła się Gala Finałowa Konkursu,

którego celem  jest wsparcie ofiar przemocy domowej, zachęcenie do aktywnego sprzeciwu wobec niej oraz przełamywanie stereotypów na temat przemocy w rodzinie. Konkurs ma charakter ogólnopolski, adresowany jest do osób dorosłych, które doświadczyły przemocy domowej.

Organizatorem ogólnopolskiego konkursu "Miłość z podbitym okiem", jest Poseł na Sejm RP Pani Elżbieta Radziszewska oraz Prezydent Miasta Radomska Pani Anna Milczanowska, honorowy patronat sprawuje Marszałek Sejmu RP Pani Ewa Kopacz.

Podczas Gali nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu. Nadesłane przez uczestniczki prace zostały ocenione, a najlepsze prace nagrodzone.  W imieniu Europejskiej Unii Kobiet- Sekcja Polska w Gali uczestniczyła  Przewodnicząca Oddziału Warszawskiego  Ludmiła Wesołowska, która wręczyła 2 wyróżnienia laureatkom.

 

Więcej…
 
Wyniki IV edycji "Jestem szefową" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 września 2013 08:28

jestem_szefowa19 czerwca 2013 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się Gala IV edycji Konkursu „Jestem szefową”,  którego celem jest wzmacnianie postaw przywódczych dziewcząt oraz promowanie pozytywnego wizerunku kobiet - liderek w Polsce.

Przewodnicząca Europejskiej Unii Kobiet – Sekcji Polskiej Barbara Bielicka-Malinowska uczestniczyła  w pracach Kapituły Konkursu  już po raz czwarty.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 22